Grouster Kampioenen

Alle Grouster sportkampioenen staan geschreven op het bord in sporthal ‘De Twine’. van de afgelopen ruim 60 jaar.

Het gaat om personen of teams die de volgende titels hebben behaald:

Olympische Spelen: goud, zilver of brons

Wereldkampioenschappen: goud, zilver of brons

Europese Kampioenschappen: goud of zilver

Nederlandse Kampioenschappen: goud.

Kampioenen kunt u doorgeven via groustersportkampioenen@sportingrou.nl

JaarNaamSportPrestatie
1933Sjoukje BoumaschaatsenNK schaatsen kortebaan
1954Fokke JansmazeilenNK zeilen 16m 2
Pim v.d Bergzeilen
1956Albert WesterzeilenNK zeilen Valken
Tjeerd Bakker
Jan Jonker
1957Ulbe de VrieszeilenNK zeilen Valken
Klaas de Vries
Yde vd Werf
1958Albert WesterzeilenNK zeilen Valken
Joop de Visser
Wiek Mulder
1960Finny van der Pas c.s.turnenNK turnen met Quick Leeuwarden
1961Finny van der Pas c.s.turnenNK turnen met Quick Leeuwarden
1962Finny van der Pas c.s.turnenNK turnen met Quick Leeuwarden
1963Anneke LeenstraturnenNK hoogspringen jeugd
1964Benedictus S. JellemaschaatsenNK schaatsen langebaan junioren A
1964Herman Rouwé c.s.roeienNK roeien Twee met stuurman
1964Herman Rouwé c.s.roeienO.S. 3 Tokyo roeien Twee met stuurman
1966Herman Rouwé c.s.roeienNK roeien Vier met stuurman
1968Herman Rouwé c.s.roeienNK roeien Vier met stuurman
1968Henk H. ter BraakespeedboatNK speedboat DU – klasse
1969Henk H. ter BraakespeedboatNK speedboat DU – klasse
1969Henk RouwéroeienNK roeien Acht
1970Henk RouwéroeienNK roeien Vier zonder stuurman
1970Henk ter BraakespeedboatNK speedboat  SD – klasse
1970Roelof E. WesterzeilenNK zeilen OK  jollen
1971Roelof E. WesterzeilenNK zeilen OK  jollen
1972Bert de JongschaatsenNK schaatsen Langebaan Jongens B
1972Bauke & Meine van der PalzeilenNK zeilen Schakels
1972Albert WesterzeilenNK zeilen Valken
1974Andries Andringa c.s.ijshockeyNK Ijshockey D junioren Thialf Heerenveen
1975Haitske PijlmanschaatsenNK schaatsen Kortebaan Junioren
1975Henk HosperdammenNK dammen Aspiranten
1977Haitske PijlmanschaatsenWK 3e schaatsen Sprint
1977Jos ValentijnschaatsenNK schaatsen Sprint
1978Haitske PijlmanschaatsenNK schaatsen Kortebaan Dames
1979Ronnie HoekstraathletiekNK athletiek 1500 mtr. Meisjes A
1980Ulbe de Vries c.s. zeezeilenWK 3e Driekwart – ton Cup
1980Ulbe de Vries c.s. zeezeilenNK zeezeilen Klasse 4
1980Pieter Prins c.s.zeilenWK 2e Vauriën Jeugd
1981Andries Andringa c.s.ijshockeyEK 1e ijshockey groep C met Jong Oranje
1982Andries Andringa c.s.ijshockeyNK ijshockey Feenstra Flyers Heerenveen
1983Andries Andringa c.s.ijshockeyNK ijshockey Feenstra Flyers Heerenveen
1983Sipke Schuurmans c.s.zeilenWK 2e zeilen Vauriën 
1983Hans & Wieger PrinszeilenNK zeilen 12 Voets Jollen
1985Sipke Schuurmans c.s.zeilenWK 1e zeilen Vauriën 
1986Jan Jan BrouwerschaatsenNK schaatsen Kortebaan junioren C
1986Anneke DurkstratouwtrekkenWK 1e touwtrekken dames 520 kg
Riny DijkstraWK 2 touwtrekken dames 560 kg
Richtje Kooistra c.s.
1987Sipke Schuurmans cs.zeilenWK 1e zeilen Vauriën 
1987Samantha WesselsschaatsenNK schaatsen Kortebaan Junioren
1989Hielke HylkemakaatsenNK kaatsen jongens
Gerrit Groen
Robert Bouma
2000Monique StelwagenkaatsenNK kaatsen dames
Wiesje van der Berg
Debora Oosterman
2002Viola BaasrolstoelhockeyNK electr. Rolstoelhockey 
met De Stick Flyers Beetsterzwaag
2003Monique StelwagenkaatsenNK kaatsen dames
Wiesje van der Berg
Debora Oosterman
2004Monique StelwagenkaatsenNK kaatsen dames
Wiesje van der Berg
Debora Oosterman
2006Walter NuitenkarateNK karate tot 70 kg.
2010Renske KalsbeekkaatsenNK kaatsen meisjes
Marte Altenburg
Nynke Sinnema
2012Jelmer ZittemazeilenWK 1e zeilen Splash
2013Jesse VisserschaatsenNK schaatsen 500 m. pupillen C
2014Rixt van der HorstparadressuurWK 1e (2x) paradressuur: proef en kür op muziek
WK 2e paradressuur equipe
2015Rixt van der HorstparadressuurEK 1e (2x) paradressuur: proef en kür op muziek
EK 2e paradressuur equipe
2015Stijn de BruinspeedsurfenEK 1e speedsurfen junioren
2015Steven KielmanjudoNK (2x) judoteams U 18 tot 50 kg. en tot 55 kg.
2016Rixt van der HorstparadressuurO.S. 2e paradressuur kür op muziek
O.S. 3e paradressuur proef
O.S. 3e paradressuur equipe
2017Milou HendriksjudoNK judo U 15 tot 32 kg.
2018Rixt van der HorstparadressuurWK 1e  paradressuur proef
WK 1e  paradressuur kür op muziek
WK 1e paradressuur equipe
2018Laila van der MeerzeilenO.S 3e zeilen duo Nacra 15-
2019Milou HendriksjudoNK judo U 15 – 40 kg.